Kdy nakupovat vánoční dárky?

Sáně by se měly připravovat v létě, deštník před odchodem z domu a Vánoční dárky pro příbuzné a přátele se nejlépe připravují na podzim. To není nerozumný vynález a ne mazanost mazaných prodejců, to je jednoduché a velmi užitečné pravidlo, jehož dodržování má své vlastní důvody a příjemné důsledky. Následky oceníte v předvečer hlavního svátku v roce (a určitě na nás vzpomeňte milým slovem).

A tady jsou 3 skutečné důvody, proč se na Vánoce musíte připravit předem:

Dobrý dárek zabere o něco více času než průměrný.

Když zbude čas, je více šancí najít vhodné dárky pro přátele a příbuzné. V návalu posledních dní si člověk musí koupit první věc, která se najde a vyhovuje ceně, už jen proto, aby dala alespoň něco k svátku. Dopředu ohlídaný a ponechaný „na později“ ideální dárek může v „horkém“ období z obchodu snadno zmizet. Existuje pravidlo: našel perfektní dárek – vezměte si ho hned, neriskujte, že ho promeškáte. Dobrý dárek, vybraný přesně podle vašeho vkusu a připravený předem, dá příjemné emoce vám i osobě, pro kterou je určen.

Plánovaný nákup ušetří peníze na nečekané výdaje.

Vzrušení z posledních dnů často zvedá ceny. V posledních dnech před Vánoci mnoho výrobců a obchodů, využívajících rychlé poptávky, zvyšuje ceny, aby před nadcházejícími dlouhými svátky vydělalo více. Přestože záměrně nepředražujeme, radíme nečekat na humbuk, ale nakupovat dárky s předstihem. Peníze, které lze utratit za dodatečné výdaje kvůli nešikovné organizaci hledání dárku, zůstanou ve vaší peněžence.

Marnivost posledních dnů plodí chyby.

Když poslední dva týdny před Vánocemi zažene lidi do obchodů nutnost, je tu shon. Lidé spěchají s objednávkou, chycením konečných dárků a v případě potřeby včas s doručením. V kurýrních službách dochází k blokaci, lidé z řetězce od výrobce až po konečného kupujícího se unaví více než obvykle a zvyšuje se riziko neúmyslné záměny. My sami nemáme rádi rozruch a doporučujeme na něj nečekat. Takzvaný lidský faktor je slabá výmluva, ale častá.

Lidé, kteří dávají přednost přípravě dárků v klidu a s láskou, začínají novoroční sezónu s předstihem. A nejde zde o marketingové techniky nebo stereotypy konzumní společnosti. Naopak, abyste se od toho všeho drželi dál, je lepší se na Vánoce připravit předem.

Přejeme vám pohodové a příjemné předprázdninové období. Pamatujte – skutečný dárek je ten, který potěší jak toho, komu je určen, tak toho, kdo jej připravuje.

Scroll to Top