jak ušetřit s rozumem

Je důležité naučit se rozumně utrácet peníze a nenechat je zahálet. Jaké jsou základní tipy a finanční triky, které vám s tím pomohou? Existuje 6 životních hacků za peníze, které nemáte dost. Je to jednodušší, než si myslíte.
Naučte se vařit
To vám umožní jíst chutně a zdravě a ušetřit na rychlém občerstvení. Vlastní vaření dělá na dívky pozitivní dojem. Nekupujte sodu, kávu s sebou ani nic podobného. Vezměte si oběd s sebou do práce.

Kupujte věci vypočítané
Za nákup jednorázových strojků můžete utratit více než za nákup kvalitního elektrického holicího strojku, který vydrží mnoho let. Kupujte věci s očekáváním, jak dlouho vydrží a co bude nakonec výhodnější. Počáteční náklady se zdají hodně, ale dlouhodobě hodně ušetříte.

Udělejte si čas na nákupy
Často dostáváme věci impulzivně. Nekupujte věc hned, ale odložte rozhodnutí o týden. Čím dražší věc, tím více dní musíte myslet. Napište si do sešitu, co chcete koupit. Po týdnu nebo měsíci se podívejte zpět na seznam toho, co jste plánovali koupit. Chuť nakupovat mizí v 95 % případů. Ale pokud opravdu chceš ještě později, tak si to kup.

Sledujte své výdaje
Zapište si všechny své výdaje, abyste je mohli později analyzovat. Je to trochu zdlouhavé, ale dá vám to představu, kam peníze jdou. Divili byste se, kolik peněz jste za celý měsíc utratili za nějaké nesmysly.

Nakupujte s rozumem
Nakupujte potraviny ve velkých supermarketech s nižšími cenami. Často můžete koupit položku levněji, pokud ji koupíte v akci nebo ve slevě. Koupit online nebo na AliExpress. To vám umožní nakupovat věci 2-10krát levněji než v obchodě. Hledejte rovnováhu mezi cenou a kvalitou. Nekupujte příliš levné věci, které nejsou kvalitní. Nekupujte příliš drahé věci, když přeplácíte značku. Hledejte rovnováhu mezi cenou a kvalitou. Kupovat si tričko za 100 dolarů je nerozumné, ale paráda.

Kokonsolidace půjček
Možná máte několik půjček od různých bank. Kokonsolidaci má smysl dělat spojením úvěrů v jedné bance s výhodnějším úrokem. Ušetří také na měsíčních platbách.

Scroll to Top