Jak ušetřit na vánočních dárcích (A nezůstat bez přátel)?

Vánoční svátky jsou questem s hororovými prvky pro vaši peněženku. Budou výdaje na slavnostní stůl, aktualizaci šatníku a výzdobu domu.
Hra ale začíná nyní. První úrovní je hledání dárků. Zde jsou tipy, jak nepromarnit všechny peníze a neurazit své přátele.

Udělat seznam
„Jaké roztomilé prase, koupíme Markovi?“ A z této sady budou mít Mullerovi radost, hodí se k tapetě. „Ve skutečnosti bude Markovi předloženo pět stejných hraček a Mullerovi darují nádobí svým sousedům. Abyste se ochránili před takovými pastmi, určete si předem, komu a jak budete blahopřát, zjistěte, co chtějí přátelé a příbuzní. vás ušetří spontánních nákupů a suvenýrového šílenství.

Kupuj nyní
Je lepší se připravit předem: včasné nákupy vás zachrání před situací, kdy je požadovaný produkt již vyprodán a musíte naléhavě hledat analog za přemrštěné ceny. Spolu s poptávkou po dovolené rostou ceny, marketéři jsou aktivnější. Měsíc před Vánocemi můžete dobře ušetřit nákupem dárků na Black Friday.

Porovnej ceny
Snadný způsob, jak ušetřit, je najít ho levněji v jiném obchodě nebo na internetu. Toto samozřejmé pravidlo mi letí z hlavy s emočním utrácením před prázdninami. Při výběru dárku nebuďte líní a podívejte se na stránky stejného typu obchodů, abyste našli tu nejlepší nabídku.

Zabal dárek sám 
Profesionální balení dárků stojí peněz. Pokud je cena suvenýru do 1000 Kč, pak je směšné přeplatit 20 % ceny za profesionální balení dárků. Abyste tomu zabránili, kupte si dárkový papír a zabalte si ho sami. Pro začátečníky najdete pokyny na YouTube.

Jeden dárek za všechny
Není nutné připravovat samostatné dárky pro tátu, mámu a babičku, pokud žijí společně. Můžete ušetřit peníze a vybrat si něco užitečného pro každého. Nový vysavač nebo kávovar potěší všechny tři a bude stát méně.

Nechoďte do obchodů jen tak
Slavnostní hudba z reproduktorů a krásné vitríny ohromí každého. V předprázdninových týdnech se proto do obchodních center raději ze zvědavosti nevydávejte. Je velká šance, že přijdete s nepotřebným dárkem a bez peněz.

Neberte si půjčku
Pokud neodoláte novoroční euforii, nechejte na dovolenou přijít s již vydělanými penězi. Po dlouhém víkendu budou muset dluhy splatit. A přemýšlet o tom v chladné zimě není tak příjemné jako nalít si sklenku kreditního šampaňského.

Dovolená by měla zůstat dovolenou. Nekazte ji myšlenkami o tom, jak hodně jste utratili.

Scroll to Top