Co je AUTOpůjčka?

Podle statistik má každý druhý obyvatel vlastní auto. To znamená, že polovina populace ji nemá. Koupit si dnes auto je s půjčkou na auto snadné.
Půjčka na auto jsou peníze, které si půjčíte od banky na nákup nového nebo ojetého auta. Jeho znakem je zástava, kterou je kupovaný vůz. Díky tomu je možné koupit auto s nebo bez akontace.

Zvláštnosti
Klíčovými vlastnostmi úvěru na auto jsou jeho cena vyjádřená v procentech ročně a doba splácení. Počítat byste měli i s poplatky za bankovní služby a pokutami, které budete muset zaplatit v případě pozdních plateb. Auto koupené na úvěr lze volně používat, ale nelze jej prodat, pronajmout, vyměnit ani darovat bez povolení banky. Do doby vrácení dluhu si banka ponechá technický průkaz vozidla.

Kde se přihlásit?
O půjčku na auto můžete požádat v autobazaru, kde jste vůz zakoupili, nebo přímo v bance. Nevýhodou půjčování v místě nákupu je omezená nabídka. Prodejce zpravidla spolupracuje pouze s několika bankami, pro které mohou být náklady na úvěr příliš vysoké. Mnohem výhodnější je vybrat si půjčku na auto ze všech nabídek na trhu.

Požadavky na dlužníka
Banky kladou požadavky na ty, kteří chtějí získat půjčku na auto. Dlužníkem může být kupující v produktivním věku (obvykle starší 18 let), praxi na posledním působišti minimálně 3-6 měsíců a také se stálým příjmem, který stačí na splacení úvěru.

Před pořízením auta si nezapomeňte vybrat i pojišťovnu, banky většinou nabízejí výhodné balíčky pojištění plus úvěr na auto.

Scroll to Top