Nový rok, nové finanční cíle

Pokud začínáte nový rok se seznamem předsevzetí, zvažte přidání některých finančních úkolů, jako je zlepšení kreditního skóre a vytvoření plánu, jak jednou provždy splatit dluh na kreditní kartě. Stanovení cílů je skvělým výchozím bodem pro zlepšení vašich financí a dalším krokem je jednat. Níže Select sdílí 10 nejlepších finančních novoročních předsevzetí ze studie Experian a nabízí rady, jak jich můžete dosáhnout.

TOP 10 finančních novoročních předsevzetí
Ušetřit více
Zlepšit kreditní skóre
Vytvořit si osobní rozpočet
Zaplait kreditní kartu nebo půjčky úplně
Zaplatit dluh z kreditní karty včas
Zaplatit každý měsíc celý zůstatek na mé kreditní kartě
Nesjednávat další úvěry a karty
Kontrolovat kreditní skóre častěji
Kontrolovat kreditní hystorie častěji

Ušetřete více
Není divu, že nejvyšším finančním řešením je ušetřit více peněz. Existuje téměř bezpočet způsobů, jak toho dosáhnout – můžete zvýšit své příspěvky 401 (k), nastavit automatické převody na spořicí účet s vysokým výnosem a omezit zbytečné výdaje, zejména během vánoční nákupní sezóny. Ve svůj prospěch můžete využít i kreditní kartu. Mnoho z nejlepších karet nabízí konkurenční odměny a kredity, které vám mohou vydělat peníze zpět, body nebo míle, které lze použít ke kompenzaci nákupů.

Zlepšete mé kreditní skóre
Své kreditní skóre můžete zlepšit několika způsoby, včetně: placení účtů včas a v plné výši (což může zahrnovat nastavení automatické platby), splacení dluhu, omezení počtu nových účtů, které si otevřete, a snížení výdajů.

Vytvořte si osobní rozpočet
Někomu může připadat rozpočet omezující, ale sledování výdajů může být užitečným nástrojem, který vám pomůže pochopit, kam vaše peníze každý měsíc jdou. Jasný rozpočet vám může pomoci stanovit pokyny pro to, co si můžete dovolit utratit, a pomůže vám určit oblasti, kde byste mohli ušetřit.

Začněte tím, že si sepíšete všechny své fixní výdaje, jako je nájem / hypotéka, mobilní telefon, potraviny a úspory. Pak můžete vidět, kolik peněz vám zbývá na flexibilní výdaje, jako jsou restaurace, oblečení a náklady na zábavu. Pohled na výpis z kreditní karty může být snadný způsob, jak zobrazit všechny své nákupy na jednom místě. A většina karet vám dává příležitost zkontrolovat své celkové roční výdaje podle kategorií, což je velmi užitečné, když nastavujete rozpočet na nový rok.

Scroll to Top