Mikropůjčky – jak vybrat nejlepší mikropůjčku?

Mikropůjčky, nebo také půjčky do výplaty, jsou půjčky ve výši obvykle od 500 Kč do 20 000 Kč, zpravidla na 30 dní nebo na měsíc.

Při výběru mikropůjček jsou nejdůležitější následující parametry:

  1. Cena (porovnávejte vždy RPSN, tzn. roční procentní sazbu nákladů). U mikropůjček je RPSN vysoké, to proto že náklady jsou přepočtené na rok, ale stále je rozdíl si vzít mikropůjčku s RPSN 99% a nebo 100 000%. Vždy hledejte nejnižší RPSN ideálně v reprezentativním příkladu, který jsou všechny společnosti povinné ze zákona zobrazovat. Slušné společnosti obvykle uvádějí reprezentativní příklad na výši půjčky a dobu půjčky, které si berou lidé nejčastěji s minimálním a maximálním RPSN.
  • První půjčka ZDARMA? Vyplatí se? – pokud celou částku splatíte do 30 dnů, tzn. z následující výplaty, pak ano, půjčujete si zadarmo. Pokud ovšem budete mikropůjčku splácet půl roku, je důležité se dívat na RPSN, protože první měsíc zdarma můžete následujících několik měsíců velmi draze zaplatit.
  • Rychlost – potřebujete peníze ihned, většina mikropůjček je cca do 10 min. na Vašem účtu od doložení všech dokumentů (obvykle občanka, případně kopie výpisu z účtu a ověření po telefonu). Mikropůjčkám, kde slibují peníze až druhý den se raději vyhněte.
  • Schvalovatelnost? Půjčí Vám? Ze zákona není možné půjčit klientovi bez pravidelného příjmu, ze kterého by klient půjčku splácel. Pokud máte příjem a můžete ho doložit ve výpisu z účtu, zpravidla Vám půjčí všechny společnosti, pokud u nich nemáte dluh z minulosti nebo nejste dočasně na seznamu osob, kteří u této společnosti spláceli v minulosti s velkým zpožděním. Obvykle stačí i příjem z důchodu nebo na mateřské / rodičovské i ve výši např. 8000Kč za měsíc. Důležité je, aby jste neměli pravidelné výdaje vyšší než pravidelné příjmy (pak Vám nikdo podle zákona půjčit nemůže, protože by nebylo možné půjčku splácet).

Které společnosti tedy vybrat?

  1. Zonky– výborná volba pokud máte solidní příjem, který můžete doložit na výpisu z účtu. Pokud chcete zažádat o půjčku u společnosti Zonky, klikněte SEM.
  2. Ferratum Bank– další skvělá možnost do 10 minut a jedna z nejlevnějších půjček v porovnání s nebankovními půjčkami s vysokou schvalovatelností a s RPSN od 97%. Zkuste se zeptat na půjčku zdarma pro nové klienty. J Opakované čerpání na jeden klik je samozřejmostí. Chcete půjčku u Ferratum Bank, pak klikněte SEM.
  3. Zaplo – jeden z největších poskytovatelů, který nepožaduje příjmy a PŘEDEVŠÍM JE PRVNÍ ÚVĚR ZDARMA. Chcete-li půjčku od Zapla, stačí kliknout SEM.
  4. CoolCredit – pokud potřebujete peníze opravdu rychle a nechcete se zdržovat dokládáním příjmů a složitými procesy, je Cool credit ideální volbou. Proces je online a peníze máte rychle na účtě. Stačí kliknout SEM.
  5. Vista Credit – pokud jste podnikatel a chcete první půjčku zdarma,ale pozor, možnost půjčky zdarma je i OPAKOVANĚ! Stačí kliknout SEM.
Scroll to Top