3 tipy, jak ušetřit peníze v roce 2023 při rostoucích životních nákladech

Začněte v malém, ale buďte důslední
Snad nejjednodušším způsobem, jak dosáhnout svých cílů ušetřit peníze, je automatizovat své úspory a poté zvýšit své příspěvky, kdykoli je to možné. Používání aplikací pro chytré telefony, jako jsou Acorns nebo Chime, je jedním ze způsobů, jak automatizovat úspory. Spotřebitelé mohou také požádat svého zaměstnavatele, aby přímo vložil malou část své výplaty na spořicí účet.
Sledujte své výdaje
Průzkum z webu The Ascent pro osobní finance zjistil, že 26 % respondentů chce v roce 2023 ušetřit na vybudování nouzového fondu. Jiní dotázaní uvedli, že chtějí mít hotovost, aby mohli provést velký nákup, jako je nový televizor nebo auto.

Ať už jsou vaše důvody jakékoli, nastavení rozpočtu, abyste viděli, kam jdou vaše peníze každý měsíc, je dobrým prvním krokem k vytvoření plánu spoření. Dobrým pravidlem je alokovat 50 % své výplaty na každodenní potřeby a 30 % na ostatní položky, a přitom ušetřit 20 % svých výdělků.
Snižte svůj dluh, neutrácejte zbytečně moc

Jedna rada, která platí bez ohledu na roční období, ale je obzvláště důležité mít na paměti, když ceny rostou a centrální banka zvyšuje úrokové sazby, je splácet zůstatek na kreditní kartě každý měsíc. Tímto způsobem se vyhnete nutnosti platit úroky z nezaplacených zůstatků. A když přijdou svátky, doporučujeme nakupujícím, aby si svou spotřebu rozložili na několik měsíců a nesoustředili všechny své útraty na prosinec.

Scroll to Top